OLAĞANÜSTÜ KONGREDE VOLKAN NALLAR İL BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

05.12.2022

CHP olağan kongresinde iş İnsanı Volkan Nallar, CHP’nin yeni Tekirdağ İl Başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı için olağanüstü kongresi Yeni Sanayi Düğün Salonunda yapıldı.

Gerçekleşen kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Orhan Sümer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve İyi Parti Tekirdağ teşkilatları temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, parti delegeleri ve Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan kongrede divan kurulu oluşturulurken Divan Başkanlığını CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Divan kurulu üyeliklerini ise CHP Tekirdağ Kadın Kolları İl Başkanı Nurten Yontar, CHP Süleymanpaşa Kadın Kolları İlçe Başkanı Tülay Çıtlak Başbuğ ve CHP Süleymanpaşa Gençlik Kolları İlçe Başkanı Burak Karadağ yaptı.


“Elimizden geleni yaptık”

İlk olarak kürsüye gelen geçici il Başkanı Mehmet Nuri Saygun 45 gülük görev süreleri boyunca ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek;” Malum durumundan sonra geçici olarak göreve geldik. 45 Günlük süre boyunca üyelerimizi toplamaya çalıştık. Kongre ile ilgili tüm üyelerimize bilgi verdik. Kısa zamanda çok iş yaptık” dedi.


“Gece günüz çalışacağım”

Geçici İl Başkanı Mehmet Nuri Saygun’dan sonra kürsüye alkışlar eşliğinde Volkan Nallar geldi.


İlk olarak kendini tanıtan Nallar, CHP’nin her kademesinde görev aldığına vurgu yaparak, şunları kaydetti;” Türkiye Cumhuriyeti ve ülkemizin köklü partisini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olarak sizlere gururla sesleniyorum. Ben Volkan Nallar, Tekirdağlıyım. Hayatına Almanya’da tornacılık yaparak kazanmış, emekçi bir babanın Karadenizli bir annenin evladıyım. Evliyim. Allah bağışlasın 13 yaşında bir oğlum, 6 yaşında bir kızım var. Eşim 20 yıllık bankacı. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu İş Bankası’nda 20 yıldır çalışıyor. Kendim de işletmecilik yapıyorum. Esnafım, aynı zaman da inşaat sektöründe faaliyetimi sürdürüyorum. Spor camiası yakından bilir minik takımdan profesyonel takıma kadar Tekirdağspor formasını terletmiş aynı zamanda nerdeyse her kademesinde yöneticilik yapmış genç yaşımda profesyonel ligde başkanlık yapmış bir kardeşinizim. Tekirdağ’da farklı STK’lar da yer aldım. Genç İş Adamları Derneği, Türk Chopper Tekirdağ ve spor derneklerinde görev aldım”“Herkese Söz Veriyorum”


En büyük hayalinin CHP’ye daha aktif hizmet etmek olduğunun altını çizen Nallar sözlerini şöyle sürdürdü;” Her zaman partimizin içinde bulundum. Siyasi çalışmaların hepsine katılmaya çalıştım. Genel seçimlerde de yerel seçimlerde de partimizin pankartlarını asmaktan, kahve kahve dolaşmaya kadar her aşamada bulundum. En büyük hayalim Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek ve Allah izin verirse partimizi iktidarda görmek. Bunun için sizlere arkadaşlarımla beraber söz veriyorum. Gece gündüz, yağmur çamur demeden partimizi iktidara taşımak için şehrin her alanında ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında hareket edeceğime söz veriyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkemizi hızla felakete sürükleyen, doğal olarak ekonomide iflasa, iç ve dış politikada itibarsızlaşmaya, kamu kurum ve kadrolarında çürümeye, yolsuzluğa, eşitsizliğe, haksızlığa, kadına şiddete dur demek için Millet İttifakımızın ortakları ile birlikte tüm gücümüzle çalışmaya, arkadaşlarım ve kendi adıma söz veriyorum.”Tüm halkımızı kucaklayacağız


Tüm üyelerle omuz omuza birlikte mücadele edeceklerini de ifade eden Nallar;” Bugünden itibaren ve bundan sonraki süreçlerden partimizin tüm üyeleri ile birlikte omuz omuza çalışmaya hazırız. Saray’dan Şarköy’e kadar tüm halkımız ile kucaklaşacağız. Halkın dertlerini dinleyerek genel merkezimizin politikaları doğrultusunda yapacaklarımızı anlatarak halkın iktidarını kuracağız. “Haydi arkadaşlar başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz!” Bu göreve talip olurken önce partili yol arkadaşlarımıza, esnafımıza, çiftçimize, emeklimize, asgari ücretle geçinemeyenlere, öğrencilere, kısacası memleketin her ferdine herkese söz verdik. Onların elini bir an olsun bırakmayacağız. Tek derdimiz var. O da ülkemizin ve memleketimizin barış ve refah içinde olması. Genel başkanımızın dünkü konuşmalarında dediği gibi; ‘Haydi arkadaşlar başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz! Allah yolumuzu açık etsin, bizleri utandırmasın.”


Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkan Adayı Volkan Nallar’ın konuşması sık sık alkışlarla kesilirken Volkan Nallar son olarak yola birlikte çıktığı Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı.308 GEÇERLİ OY İLE VOLKAN NALLAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkan Adayı Volkan Nallar’ın Yönetim Kurulu asil ve yedek listesini tanıtmasının ardından seçime geçildi.

Kongrede toplam 318 oy kullanıldı. 308 oy alan Volkan Nallar Tekirdağ CHP İl Başkanı seçildi. 10 oy ise geçersiz sayıldı.CHP Tekirdağ il başkanlığı asil yönetimi şu isimlerden oluştu; “Hüseyin Can Akay – Halil Akın – Hasan Aydık – Huriye Bayram – Hasan Bulut – Engin Camcı – Oğuz Çakmak – Hülya Çetin – Cemal Çiçek – Özcan Doğan – Ünal Durgut – Mustafa Can Ekiciler – Oğuz Genç – Levent Gündoğdu – Şafak Güneş – Mehmet Ali Işıkgör – Özlem Kaplan – Şerafettin Karbuz – Anıl Kardaş – Murat Emre Kervancılar – Telat Keskin – Sami Can Kiremitçi – Ali İhsan Onur – Nazlı Özden – Emin Özen – Birol Öztürk – Ali Özyürek – Abdül Taşyasan – Mehmet Uslu – Emin Benan Utku – Ali Selim Venklioğlu – Mustafa Yalçın – Bilal Yılmaz – Can Yılmaz – Volkan Yüksel – Uğur Yüksel