NURTEN YONTAR

Özgeçmişi

 

                                      ÖZGEÇMİŞ

                                  NURTEN YONTAR

            CHP TEKİRDAĞ KADIN KOLLARI İL BAŞKANI

 

 

Ben Nurten Yontar. 1965  Bulgaristan Kırcaali  doğumluyum. 1977 de göç anlaşması ile İstanbul Gaziosmanpaşaya yerleştik. Evliyim ve ikiz kızlarım var. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Yüksek lisansımı da aynı bölümde tamamladım. 25 yıl özel sektörde ( Hayat ve Emeklilik Sigorta sektörü)   insan kaynakları, muhasebe ve finans müdürlüğü yaptım ve 2007 yılında emekli oldum.2007 yılına kadar partimizin İstanbul Gaziosmanpaşa  pasif üyesiydim. Geçirmiş olduğum hastalık sebebiyle 2007 yılında Tekirdağ yerleşme kararı verdik ve o tarihten bu yana  Süleymanpaşa Namık Kemal Mahallesinde ikamet etmekteyim.

Tekirdağ yerleştikten sonra ilk görevim partideki üyeliğimi aktif hale getirmek oldu. Sandık, Okul sorumlu  ve müşahiti, mahalle sorumlusu görevlerini üstlendim.Tekirdağ Merkez İlçe Kadın Kolu yönetiminde, 2015  te atanan Süleymanpaşa ilçe yönetiminde sayman olarak , 2015-2017 yılları arasında Tekirdağ İl yönetiminde sosyal işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptım. 2018 - 2019 yılları arasında Tekirdağ İl yönetiminde yönetim kurulu üyesiydim. Ocak 2018 yılında yapılan Tekirdağ İl Kadın Kolları seçiminde İl Başkanı olarak seçildim. 2020 yılındaki Kadın kolları seçiminde Kadın delegelerimizin seçimi ile ikinci dönem başkan seçildim ve halen görevimi sürdürmekteyim. 2019 Yerel seçimlerinde  Süleymanpaşa Belediye Meclis üyesi seçildim.

2020 yılının Aralık ayında Partimizin kurmuş olduğu Balkan masası Tekirdağ il temsilcisiyim.

2013 yılında partimizin Ankara’daki parti okulunda parti eğitimine katılarak parti eğitmeni ünvanını aldım ve o tarihten bu yana parti içi eğitim çalışmalarında aktif olarak görev almaktayım.

İngilizceyi orta düzeyde, Bulgarcayı iyi düzeyde biliyorum.

Atatürk Düşünce Derneği, Türk Kızılay Derneği üyesiyim.

Tekirdağ Düşünce Topluluğu Saymanıyım.

Tekirdağ Bulgaristan Göçmenleri derneği Başkan yardımcısıyım.

Hayvanları ve bahçe işlerini çok seviyorum. Bunlar sayesinde hayata yeniden tutundum.